EDIT
 71     44
Main Details

Career
Media
Publicity

Features
Community
 
Please login to post content on this page.
 • halfgoofy posted a banner photo
  Jun 22, 2015
  Dafina Zeqiri
  Press Enter to post.
 • Nov 10, 2013
  Dafina Zeqiri - TEUTA Magazine Cover [Albania] (January 2013)
  Press Enter to post.
 • person_grey
  zena.thaqi
  Sep 28, 2013
  reply ·
  SA per dafin mendoj eshe ma e mira esht mbetresha e muziks bravo dafi veq vazhdo zm te don shummmmm ZenAAAAAAA
  Press Enter to post.
 • person_grey
  berat
  Sep 26, 2013
  reply ·
  nuk me pelqen fare dhe ta mendosh se kur ke qen e vogel ishe kaq e pafajshme
  Press Enter to post.
 • person_grey
  dita
  Jul 12, 2013
  reply ·
  je ma e miraa duffy nr.1 ne bote veq vazhdo shpirt
  NR.1
  Press Enter to post.
 • person_grey
  dita
  Jul 10, 2013
  reply ·
  je ma e mira mbreteresha e muzikes shqype diva estrades duffy love
  Press Enter to post.
 • person_grey
  dita
  May 27, 2013
  reply ·
  Je ma e Mira duffy je Diva estrades vetem vazhdo
  Press Enter to post.
 • person_grey
  hyrrem sulltanesha
  Apr 17, 2013
  reply ·
  moj dafin shum e keqe je shikoje niher qfar trupi kan shakira me genten se e dojn krejt bota ty askush nuk te don moj dafin njana asht spanjolle e njana asht amerikane a kuptove moj shtriga e dreqit edhe mos gabo mi shajt shakiren me genten se te vi aty more...
  Press Enter to post.
 • person_grey
  hyrrem sulltanesha
  Apr 17, 2013
  reply ·
  moj dafin ti nuk munesh mu shty me shakiren dhe me genten a more vesh se me bo me te ardh aty ti shkuli ato flok moj shtriga dreqit si mu kan djal je bo e jo si qik kurkush nuk te don ty
  Press Enter to post.
 • person_grey
  hyrrm uzerli
  Apr 16, 2013
  reply ·
  dafina zeqiri ti ja ki niati genta ismajil po dafina zeqiri adish se kush eshte ma e mir si te adelina tahiri dhe adelina eini dhe dafina rexhepi dhe si domos genta ismajil ajo kall dafina zeqiri moj dafin ti nuk mundesh mu shty me genta se ajo eshte more...
  Press Enter to post.
Dafina Zeqiri
photo credit: Gresa88
pencil
Age 28
Birthday 14 April, 1989
Birthplace Varberg, Sweden
Height 5' 5" (165 cm)
Eye Color Brown - Dark
Hair Color Brown - Dark
Zodiac Sign Aries
Nationality Kosovar
Occupation Singer
Claim to Fame Gramafon Entertaiment
view all »
pencil

Dafina Zeqiri (born 13 April 1989) often referred to as Duffye is an Albanian Kosovar singer.

Dating History

4 Relationships »
We're not sure. If you know, please let send us a tip...

Songs

34 Songs »
RankTitleYear*
- Adios
- Meshkujt Si Ti
- My Number
- Zi E Terr
- Vibe
- Dangerously In Love
- My Swag
- Supernova
- I Want Your Love
- Ti Me Thuaj
* Approximate (assumes song was released same year as the album it was first released on)

Lists

36 Lists »
Dafina Zeqiri appears in the following lists:

Top Contributors

See All »
Thank you to the following people for keeping this profile up-to-date.
Gresa88 Gresa88 26,519 points
Queenoftab Queenoftab 297 points
RnRchick RnRchick 79 points
CindyCelebs CindyCelebs 6 points
Karolina Karolina 5 points
Would you like to contribute? Register »